Sama na Veľkú noc

Autor: Petra Kurucová | 27.4.2011 o 18:08 | (upravené 2.5.2011 o 15:08) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  1091x

Väčšinou každý z nás spolu s rodinami máme na Veľkú noc a počas sviatkov vôbec, tradíciu, že celá rodinka je spolu alebo sa navzájom navštevujeme. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, čo robia ľudia, ktorí sú na tomto svete sami: starí ľudia, človiečikovia odvrhnutí spoločnosťou alebo detičky v sociálnych zariadeniach? Títo všetci čakajú na aspoň malý prejav úcty, či lásky. Čakajú na to, či im niekto niekedy povie, že sú pre neho dôležití, a že sa na tomto svete neocitli omylom.

Ja mám krstniatko z DSS, o ktoré rodičia nemajú ani ten najmenší záujem. Je to môj anjelik. Má päť rokov a volá sa Sandra. Taký malý beťárik plný optimizmu, radosti a šibalských nápadov. Má však krehké srdiečko, citlivú dušičku, lebo vie, že pre tých, pre ktorých mala znamenať celý svet, neznamená nič. Slovo mama, či otec sa v jej slovníku nenachádzajú, ba dokonca jej spôsobujú neznesiteľné bolesti. Má síce len päť rokov,  no čo je sklamanie a bolesť vie veľmi dobre.

Keďže som študentka a teraz je obdobie veľmi hektické, nebola som za ňou už asi mesiac. Veľmi ma to mrzelo, ale pokúsila som sa odčiniť to na Bielu sobotu. Vzala som ju k sebe a tie iskry radosti a nadšenia, ktoré sršali z jej hnedých očičiek s obrovskými mihalnicami, ma zasiahli priamo do srdca. Slová: „Peta, ja ta jubim", boli ako šíp, ktorý ma prebodol tým najkrajším citom. Pevný stisk malej rúčky vyjadrujúci radosť z nesenia košíka plného vajíčok, znamenal pre mňa neoceniteľné ďakujem. Jej posledné slová, keď od nás odchádzala zneli: „Ete pjidem!"

Tak aspoň na niekoľko hodín sa moja Sandrika necítila nepotrebná. Ale ja si myslím, že ona dala mne oveľa viac.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?