Sloboda, či podvod?

Autor: Petra Kurucová | 22.3.2011 o 15:22 | (upravené 22.3.2011 o 16:08) Karma článku: 6,43 | Prečítané:  314x

Sloboda. Slovo, o ktorého význam sa ľudia priam bijú. Byť slobodný. Čo to vlastne znamená? Raz som počula krásnu vetu, ktorá je podľa mňa odpoveďou: Moja sloboda končí tam, kde začína sloboda toho druhého. Všetci sme iní, každý má svoje sny, túžby  požiadavky na život a najmä ich napĺňanie.

 stiahnuté z google

Chcem sa trocha dotknúť témy interupcie a môjho názoru na ňu, kde je v tomto prípade sloboda.

Žiadna žena nemôže otehotnieť nevedome. Nedobrovoľne áno, ale tomuto sa nechcem teraz venovať. Viac je prípadov vedomého a "dobrovoľného". Prečo úvodzovky? Pretože ak idem na potrat, tak to dieťa predsa nechcem. Ale akt, ten bol chcený. Existuje množstvo spôsobov zabráneniu oplodnenia, a to dokonca aj prirodzených, a predsa si toľko žien vyberá to najhoršie: VRAŽDU! Áno, podľa mňa to je vražda.

Bývalý riaditeľ najväčšej potratovej kliniky na svete Bernard Nathanson, jeden z tých, ktorí presadili v USA umelé potraty a ten, ktorý ich sám vykonal okolo 60 tisíc je teraz na opačnej strane a bojuje proti nim. Vysvetľuje, čo sa deje pri umelom potrate a prízvukuje, že plod je živým človekom už od jeho počatia. Počas jeho výskumov sa mu to totiž podarilo dokázať. Dole je uvedený odkaz, na ktorom si to môžete pozrieť. Samotná Cirkev o tom hovorí už od začiatku, no nikto ju nepočúval. Teraz to máme aj vedecky povrdené a predsa to nik nepočúva. Naozaj sme ľudia, ktorí dokážu zabiť svoje vlastné dieťa a večer si ľahnúť do postele s čistým svedomím a pokojne spať? Moja babka hovorí: "Aj zvieratá ochraňujú svoje mláďatá a my ľudia, čo o sebe hovoríme, že sme múdrimi pánmi tvorstva, dokážeme urobiť takúto nehanebnosť a ešte ju aj podporovať a ospravedlňovať.

Ako by si sa cítil/a, keby sa tvoji rodičia rozhodli nemať ťa? Nedali by ti šancu rozhodnúť sa a dokonca ani sa brániť. Cítil/a by si sa slobodne?

Aký pocit by si mal/a, keby sa k tebe niekto priblížil s obrovskými kliešťami, postupne ti odtrhával končatiny od tela, neskôr rozmliaždil hlavu a to vštko bez upozornenia a zaživa bez umŕtvenia? Cítil/a by si sa slobodne?

Takýto človek by bol spoločnosťou zavrhnutý a poslaný na mnoho rokov, ak nie na doživotie, za mreže. Toto sa deje na svete dennodenne a dokonca za to ľudia aj platia. Nezdá sa vám, že je to choré? Zvrátené? Mne áno.

Ak dieťa nechceš, nerob nič, čo by k nemu viedlo, prípadne používaj iné metódy neotehotnieť. Ak ho nechceš a predsa "sa podarí", daj mu šancu žiť. Možno práve ono raz nájde liek na rakovinu.

 

http://znamost.cz/seznamka.php?s=666

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu na Slovensku spája centrum SIX, ktorý prevádzkuje Slovenská technická univerzita v Bratislave.

DOMOV

Mediálny analytik: SNS používa mečiarovské spôsoby

Spravodajstvo RTVS sa za súčasného vedenia zlepšilo, tvrdí.

AUTO

Škoda ukázala modernizovanú Octaviu s dvojdielnymi svetlami

Modernizácia prinesie dvojdielne svetlá.


Už ste čítali?